„Elmaradt az egyeztetés” – A minisztériumhoz vonulnak a független színházak
Hivatalosan nem tüntetést, hanem rendkívüli közgyűlést tartanak csütörtökön délután a kulturális tárca épülete előtt a kivéreztetéssel szembenéző színházi műhelyek.
Hivatalosan nem tüntetést, hanem rendkívüli közgyűlést tartanak csütörtökön délután a kulturális tárca épülete előtt a kivéreztetéssel szembenéző színházi műhelyek.
Sajátos akcióval próbálja felhívni a figyelmet a független színházak kivéreztetésére egy kuratórium. A miniszter már tavaly arról beszélt, minek van ilyen sok független színházi társulat, nem lenne-e elég 20-22. Ahogy a helyzet most áll, a kormány épp annyi pénzt von el minden koncepció és kommunikáció nélkül a színházaktól, hogy tényleg meg fog szűnni 50-60 társulat. A fővárosi önkormányzat szerint is méltatlan a helyzet, a kormány nem válaszol.
A kultúrára 35 milliárddal kevesebb, a sportra 116 milliárddal több jut a költségvetés szerint.
Megalapozatlan rágalmakról és célzott hadjáratról írnak a Spirit Színház vezetői.
A Független Előadó-művészeti Szövetség hat sértett – és további anonim bejelentők – panasza alapján indított vizsgálatot, és bizonyítottnak találták a vádakat.
A másfél hónapja munka nélküli művészek 150–300 ezer forintot kaphatnak egy alkalommal, ezért több, akár vidéki fellépést is kell vállalniuk, felvételt készíteni, aminek a jogdíjaitól is elbúcsúzhatnak.
Kérik a szakma és a sajtó képviselőit, hogy tartózkodjanak a radikális kezdeményezésektől.
A Független Előadó-Művészeti Szövetség magyarázatot vár az Igenis, miniszterelnök úr című darab lemondása miatt.
A hónapban munkacsoportot alakítanak, hogy a visszaélések kezelésének intézményi eljárásrendjére javaslatcsomagot dolgozzanak ki.
A Független Előadóművészti Szövetség múlt héten közzétett videóüzenete után egy Facebook-oldal is elindult a független színházak megmentéséért.